menu
Jag arbetar som
Läkare
Socionom
Sjuksköterska
Stäng

Sjuksköterskebemanning – Ditt val

Vart du än vill arbeta, hur mycket och när. Detta är bara några funderingar du kan ha som sjuksköterska. Tillsammans med oss är ingenting omöjligt. Ditt val är fritt, välkommen till oss.
Så söker du till oss

Gör det du är bra på!


Att jobba som konsult innebär att du gör det du är bra på, fast med en helt annan flexibilitet. Du har friheten att välja var du vill jobba och när du vill jobba. Dessutom ger det en unik möjlighet till att utvidga ditt professionella nätverk.

Våra uppdragsgivare finns över hela landet och vi kan alltid hitta något som passar dig och din erfarenhet.

Förutom valmöjligheterna erbjuder vi väldigt goda villkor för att du ska känna dig trygg i din roll som konsult.

När du kontaktar oss första gången kommer du bli sammankopplad med en konsultchef som blir din personliga kontakt hos oss. Tillsammans kommer ni gå igenom vad det innebär att jobba som konsult samt våra värderingar och vårt arbetsätt. Vi tror på hög transparens och du får alltid ärliga svar på dina frågor.

Våra konsultchefer som arbetar med sjuksköterskor, arbetar även med undersköterskor och specialister. Hos oss har du en och samma kontaktperson, vart du än vill arbeta.

Därefter börjar ett nära samarbete där vi följer dig i dina uppdrag och försdäkrar ditt välbefinnande.

RentalCare tror på en öppen dialog med både dig och din uppdragsgivare för att se till så alla är nöjda.

Vi ser fram emot din kontakt!
Så söker du till oss
Vår höga service och nära relation till kunder över hela landet har gjort att över 1002 sjuksköterskor har anförtrott sig till oss

Kontakta oss

Vi ser fram emot din kontakt!

08-500 775 00
info@rental-care.se
Hudiksvallsgatan 8, Stockholm
Fyll i intresseanmälan och få svar inom 24 timmar
Var, när och hur önskar du tjänstgöra
Jag samtycker till att RentalCare behandlar mina personuppgifter för att hålla kontakten med mig och för att förmedla lämpliga bemanningsuppdrag mellan mig och RentalCare kunder.

Varför välja RentalCare?

En lönemodell som belönar erfarenhet och säkerhet
Betalda resor och boende om du arbetar ifrån hemmet
En personlig kontakt som du alltid kan vända dig till
Goda villkor så att du alltid kan känna dig trygg
Kontakta oss

Vi som arbetar med sjuksköterskor

Noor Al-Jandeel
Konsultchef
073-571 89 40
noor.al-jandeel@rental-care.se
Maja Tofilovski
Konsultchef
079-098 91 36
maja.tofilovski@rental-care.se
Rizwan Ebrahimi
Senior Konsultchef
076-721 32 50
rizwan.ebrahimi@rental-care.se
Maco Saieed
Teamchef
070-769 80 32
maco.saieed@rental-care.se
Oscar Karlsson
Senior Konsultchef
079-098 40 33
oscar.karlsson@rental-care.se
Tobias Dahlström
Affärsområdeschef
073-785 71 19
tobias.dahlstrom@rental-care.se
Marcus Duckert
Teamchef / Kund- och kvalitetsansvarig
070-794 67 50
marcus.duckert@rental-care.se
Edvin Tholin
Konsultchef
076-941 07 35
edvin.tholin@rental-care.se
Emely Sundström
Konsultchef
073-577 27 95
emely.sundstrom@rental-care.se
Fredrik Silbersky
Konsultchef
073-564 17 06
fredrik.silbersky@rental-care.se
Stephanie Ahern
Konsultchef
073-751 61 77
Stephanie.ahern@rental-care.se
Alex Fischer
Konsultchef
079-099 05 12
alex.fischer@rental-care.se
Oliver Hedin
Konsultchef
073-639 00 29
oliver.hedin@rental-care.se
Klara Detthoff
Konsultchef
076-294 64 55
klara.detthoff@rental-care.se
Rasmus Ahonen
Konsultchef
076-580 17 27
rasmus.ahonen@rental-care.se
Helle Dolk
Konsultchef
073-568 61 65
helle.dolk@rental-care.se
Haidar Eliwi
Konsultchef
072-083 05 50
haidar.eliwi@rental-care.se
Patrik Youssef
Konsultchef
073-862 96 64
patrik.youssef@rental-care.se
Hugo Sundberg
Konsultchef
076-720 20 59
hugo.sundberg@rental-care.se

Läs om livet som konsult

Socionom
Qendresa
Läs om Qndras berättelse om hur det är att jobba som Socionomkonsult.
Sjuksköterska
Carina
Läs om Carinas berättelse om hur det är att jobba som Sjuksköterskekonsult.
Läkare
Michel
Läs om Michels berättelse om hur det är att jobba som Läkarkonsult.
Se alla berättelser
Fyll i intresseanmälan och få svar inom 24 timmar
Var, när och hur önskar du tjänstgöra
Jag samtycker till att RentalCare behandlar mina personuppgifter för att hålla kontakten med mig och för att förmedla lämpliga bemanningsuppdrag mellan mig och RentalCare kunder.